بررسی ناخن ها از نظر نوع وکارایی

بررسی ناخن ها از نظر نوع وکارایی

مهمترین فاکتور مورد توجه تمام پیمانکاران، بهروری است که رابطه مستقیم با ناخن ها ی نصب شده بر روی باکتها دارد. از این نظر، شناخت انواع ناخن ها و محیط استفاده هر یک از آنها می تواند بازدهی بالاتر در کنار مصرف سوخت کمتر را فراهم کند. همچنین انتخاب صحیح می تواند دم تیغ و سازه باکت را از فشارهای اضافی وارده محافظت کند که این مسئله هزینه ی پایین تر نگهداری و زمان کمتر طول پروژه را نیز در درازمدت به همراه خواهد داشت.

انواع ناخن براساس محیط کاری(مزایا و معایب)

از نظر مدل و نحوه جفت شدن ناخن با آداپتور(کلنگی)شرکتهای مختلف دارای سیستم های متفاوتی از پین، واشر و خارهای گوناگون هستند که این مقوله مد نظر این مقاله نیست ، بلکه به بررسی شکل ظاهری ناخن ها و محیط استفاده از آنها پرداخته خواهد شد.

ناخن TIGER

 

این ناخن دارای نوک تیز بوده بنابراین دارای قدرت نفوذ بسیار عالی در یخ، سنگ و محیط های سخت یکپارچه است. در طول مدت استفاده این ناخن نوک تیز خود را حفظ میکند اما به علت نوک تیز بودن (مواد در معرض سایش کمتر) طول عمر آن پایین است.

ناخن TWIN TIGER

 

این ناخن دارای دو زبانه نوک تیز بوده که مثل ناخن TIGER دارای نفوذ عالی همراه با طول عمر بیشتر نسبت به آن است.با توجه به دوزبانه بودن قدرت اهرم پایین تری خواهد داشت نتیجتا احتیاج به نیروی شکست بیشتر و کارکرد بیشتر بیل مکانیکی است .

ناخن PENETRATOR

 

این ناخن دارای نفوذ خوبی است و باتوجه به شکل ظاهری و ضخیم  بودن قسمت نوک دارای طول عمر متوسط به بالاست.از نظر کارایی این ناخن مناسب سنگهای رسی و شیلی که در حد پایین فشرده و سخت هستند، کارایی دارد.

ناخن SYL

 

نفوذ و حفاری خوب در انواع محیط های متوسط و سخت از خصوصیات این ناخن است. لبه های برآمده عمودی در دو طرف باعث نقطه نفوذ تیز وطول عمر متوسط این ناخن می شود.

ناخن ROCK CHISEL (اسکنه سنگ RC)

 

بهترین گزینه در سنگ و زمین های سخت، همچنین به خاطر قدرت اهرم خوب در این ناخن باعث فشار کمتر به ماشین و بازدهی بالاتر باکت در طول عمر آن می شود.

ناخن  (RE)ROCK ABRASION

 

از نظر کاربرد مثل ناخن RC است اما به خاطر بکاربردن متریال ضد سایش بیشتر در زیر سطح آن بهترین گزینه در محیط های با سایش بالاست.

ناخن STANDARD LONG (استاندارد بلند)

 

جهت عملیاتهای معمولی چند گانه (در محیط های مختلف) بهترین گزینه است و از نظر فراوانی و در دسترس بودن در تمام مدل های شرکتهای مختلف در دسترس است

ناخن FLARE

 

این ناخن به خاطر سطح صاف دارای کاربرد در گل ولای و زمین نرم است وبهترین گزینه در لایروبی و تمیز کاری است.

ناخن HEAVY DUTY LONG

 

از نظر شکل ظاهری بسیارشبیه به ناخن استاندارد بلند است، ولی به خاطر داشتن گوشته بیشتر، دارای بالاترین مدت دوام نسبت به بقیه ناخن ها است.

 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.